ریخته گری

شروع فعالیت های ریخته گری گروه صنعتی صفوی به سال ۱۳۶۲ باز می گردد که با تولید کاسه پمپ های آب برای شرکت پمپ ایران آغاز شد. رفته رفته تولید قطعات با پایه آلومینیوم نیز به محصولات تولیدی این مجموعه اضافه گردید.

چه محصولات ریخته گری توسط ما قابل تولید است؟

محصولات اصلی قابل تولید در واحد های ریخته گری گروه صنعتی صفوی عبارت است از : چدن خاکستری ، چدن نشکن ، آلومینیوم ، ریخته گری استیل و فولاد برای قطعات تراکتور ، قطعات خودرو ، شیرآلات ، لوله های چدنی ، دریچه های آب و فاضلاب ، ناخن لودر ، منیوفولد اگزوز ، فلایویل ، فولی های چدنی ، سیلندر ، کالیپر ترمز و قطعات اجاق گاز

ریخته گری
ریخته گری چدن
ریخته گری فولاد
ریخته گری چدن نشکن

تجهیزات و امکانات ریخته گری گروه صنعتی صفوی

پروسه ریخته گری بر اساس نوع قطعه تولیدی می باشد. پروسه تولید قطعات چدنی بنا بر تیراژ و ابعاد قطعه به روش ریخته گری دستی و اتوماتیک صورت می پذیرد. ریخته گری درون ماسه تر و ماسه co2  و ریخته گری دقیق از جمله روش های تولید قطعات چدنی و فولادی است.

برخورداری از کوره های ذوب ریزی القایی از دیگر امکانات این مجموعه می باشد.

قطعات آلومینیومی معمولا به سه روش تولید می شوند : ریخته گری درون ماسه ، ریخته گری تحت فشار ( دایکست ) و ریژه.

قطعاتی آلومینیومی که تعداد تولید آنها کم است را می توان در قالب های ماسه ای تولید کرد. اما قطعات آلومینیومی که تیراژ تولید آنها بالا است و صخامت بدنه یکنواخت دارند به روش تحت فشار تولید می شود. و همچنین قطعات آلومینیومی که ضخامت بدنه غیر یکنواخت دارند و نیاز است که از صافی سطح خوبی برخوردار باشند به روش ریخته گری ریژه صورت می گیرد که در آن ذوب به آرامی درون قالب فلزی ریخته می شود.

ریخته گری آلومینیوم

آیا امکان ماشین کاری قطعات ریخته گری وجود دارد؟

مجموعه ما تعداد زیادی فرز های cnc  و تراش cnc  برخوردار است که نیاز ماشین کاری شما را تامین میکنیم

آیا برای تولید قطعات ریخته گری باید خودمان قالب قطعه را سفارش دهیم!؟

مجموعه صفوی با بهره گیری از تیم قوی قالب سازی ، نگرانی مشتریان را بابت ساخت قالب را مرتفع کرده است. به گونه ای که دیگر نیازی نیست مشتری در فرایندی جداگانه به دنبال قالب ساز و ارتباط با مجموعه دیگری باشد. به این ترتیب مشکلات هماهنگی و زمان بندی مشتری بیان قالب ساز و ریخته گر مرتفع می شود.