کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری

گروه صنعتی صفوی کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری را در مدل های مختلفی ارائه می نماید. در اینجا به معرفی هر یک از این مدل ها کمپرسور  ۱۰۰۰ لیتری می پردازیم و مزایا هر یک از این کمپرسور ها را در مقایسه با یکدیگر بیان خواهیم کرد.

در فیلم زیر نکاتی را که در انتخاب یک کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری می بایست مد نظر داشت  را معرفی کرده ایم .

 

در فیلم زیر قطعات و اجزای کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی معرفی شده است

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی

کمپرسور هوا 1000 لیتری

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری با موتور هواساز ایتالیایی

 

کمپرسور باد 1000 لیتری ایتالیایی

توزیع کمپرسور با هواساز ایتالیایی به سراسر کشور

 

 

این مدل با کیفیت ترین نوع کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری است.

هواساز کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی

واحد هواساز کمپرسور ( بلوک سیلندر ) وظیفه مکش و انتقال هوا به داخل مخزن کمپرسور را دارد.

در این کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری ، یک واحد هواساز دو سیلندر با هوادهی ۱۲۰۰ لیتر در دقیقه ، هوای فشرده را داخل یک مخزن ذخیره هوا با حجم ۱۰۰۰ لیتر ذخیره می کند.

فشار هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی

این کمپرسور می تواند به طور مداوم هوای فشرده تا ۱۰ بار فشار را تولید نماید.

برخورداری از بهترین هواساز های اروپایی امکان ذخیره هوا ، حداکثر تا فشار ۱۲ بار را نیز فراهم می سازد.

هواساز های ایتالیایی ۱۲۰۰ لیتری دارای دو پیستون ( دو سیلندر ) می باشد. قطر این دو پیستون با یکدیگر متفاوت می باشد. ( قطر پیستون برزگتر  ۱۳۵ میلیمتر و قطر پیستون کوچک تر ۷۰ میلیمتر می باشد ) به این مدل از هواساز ها کمپرسور های دو مرحله ای می باشد. ابتدا هوا از طریق پیستون بزرگتر مکش شده و پس از فشرده شدن وارد پیستون کوچک تر می شود و در این پیستون هوا با حداکثر فشار وارد مخزن می شود. کمپرسور های ۱۰۰۰ لیتر دو مرحله ای می توانند حداکثر هوا را تا ۱۲ bar  فشرده کنند.

سیلندر کمپرسور 1000 لیتری

هواساز ایتالیایی شرکت ABAC – مدل B7000

 

b7000-drawing

نقشه تفکیکی قطعات هواساز ۱۲۰۰ لیتر ایتالیایی

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی از طول عمر بالایی در مقایسه با مدل های دیگر برخوردار است.

هواساز های این کمپرسور دارای یکسال گارانتی می باشد

مارک های هواساز به کار رفته در کمپرسور های ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی کدامند؟

مارک های ایتالیایی  هواساز های بکار رفته در  کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر عبارت است از :

کمپرسور هوا ۱۰۰۰ لیتر با برند   ABAC ( آبک ) مدل B7000

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری با برند FIAC ( فیاک )

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری با برند FINI ( فینی)

کمپرسور 1000 لیتری خوابیده

 

مخزن کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری

این کمپرسور ها در دو مدل با مخزن ۱۰۰۰ لیتر ایستاده و خوابیده ( مخزن افقی) ساخته می شود.

1000-istade-ba-makhzan

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر ایستاده

cylandre-1000

 

 

 

 

1000-2

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر با مخزن خوابیده ( افقی)

الکتروموتور کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری

الکتروموتور سه فاز بکار رفته در کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری ، دارای قدرت ۱۰ اسب بخار (معادل ۷٫۵ کیلو وات) می باشد.

 قیمت کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری

در این بخش عوامل تاثیر در کیفیت  و قیمت کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری را برای شما عزیزان بیان می کنیم تا شما نیز همانند یک کارشناس در زمینه کمپرسور بتوانید معیار های سنجش مرغوبیت و کیفیت کمپرسور را در اختیار داشته باشید.

کیفیت کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر تابع این عوامل می باشد :۱- کیفیت واحد هواساز کمپرسور ( بلوک سیلندر) ۲- الکتروموتور ۳-مخزن ۴- رعایت دقت و ظرافت در مونتاژ کمپرسور ۵- قطعات یدکی و گارانتی ۶-  خصوصیات اخلاقی و سازمانی شرکت فروشنده دستگاه

با کلیک رو لینک زیر به صورت دقیق و جزئی با نکاتی که در خرید یک کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری باید بدانید آشنا خواهید شد:

http://safavico.com/compressor-price/

 

آمورش راه اندازی کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری با مخزن عمودی – ایستاده

با کلیک روی این لینک میتوانید فیلم و توضیحات گام به گام در خصوص راه اندازی کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ایستاده را مشاهده بفرمایید

موارد مصرف کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر با موتور هواساز ایتالیایی برای کارهایی که هوای فشرده به صورت مداوم مورد نیاز است، بهترین گرینه می باشد. مانند برش لیزر، برش پلاسما که کمپرسور برای مدت زیادی باید روشن باشد.

همچنین زمانی که کمپرسور را برای تامین باد مورد نیاز ماشین آلات تولیدی کارخانه نیاز داریم و حساسیت کار بالاست و در صورت از کار افتادن کمپرسور، خط تولید نیز متوقف می شود، کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر با موتور هواساز ایتالیایی بهترین گرینه می باشد. کیفیت بالای این کمپرسور های برای کار های تولید بسیار مناسب است.

همچنین در مواقعی که از ابزار های بادی با سایز بزرگ و مصرف مداوم استفاده می کنید ( مانند ایمپکت های بادی برای سازه های فلزی و بکس های بادی مورد استفاده در تعمیرگاه های ماشین های سنگین) کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی انتخاب بسیار عالی می باشد.

 

مدل شماره ۲

کمپرسور هوا ۱۰۰۰ لیتری با هواساز سه سیلندر چینی  ۳۰۹۵

سیلندر کمپرسور 1000 لیتری

این کمپرسور دارای یک هواساز ۳ سیلندر می باشد. هواساز این کمپرسور ساخت کشور چین است.فشار کاری این کمپرسور ۶-۸ بار می باشد.

صدا و لرزش این کمپرسور در مقایسه با هواساز های ایتالیایی بیشتر است. و از نظر کیفیت در مقایسه مدل شماره ۱ در رتبه پایین تری قرار دارد.

هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری چینی

واحد تولید کننده هوای فشرده در کمپرسور های چینی دارای سه پیستون ( سیلندر ) می باشد . قطر هر یک از این پیستون ها برابر ۹۵ میلیمتر است.

هواساز های سه سیلندر ۱۰۰۰ لیتر چینی برای تولید حداکثر فشار ۸ بار قابل استفاده هستند.

الکتروموتور کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری چینی

در این مدل از کمپرسور ها نیز قدرت الکتروموتور باید ۱۰  hp  باشد

 

کمپرسور اسکرو ۱۰۰۰ لیتری در مقایسه با کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتر پیستونی

کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری اسکرو یکی از محبوب ترین محصولات گروه صنعتی صفوی می باشد.

ویژگی منحصر به فرد این کمپرسور صدای بسیار کم آن می باشد. صدای این کمپرسور به اندازه ای کم است که شما می توانید آن را در اتاق یک واحد مسکونی آن را روشن کنید

علاوه بر این کمپرسور اسکرو ۱۰۰۰ لیتری این امکان را دارد که به صورت مداوم و بی وقفه روشن باشد.

 

scew1000

scew-1000-open-door

 

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات فنی کمپرسور هوا اسکرو ۱۰۰۰ لیتری

واحد هواساز مارک ترمومکانیکال ایتالیا با هوادهی ۱۲۰۰ لیتر در دقیقه

الکتروموتور ۱۰ hp سه فاز ، ۳۰۰۰ دور در دقیقه

دارای رادیاتور برای خنک کردن هوا و روغن

دارای کابین صدا گیر

مخزن جداکننده روغن از هوا

 

تابلو برق کمپرسور 1000 لیتر اسکرو

تابلو برق کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر اسکر

هواساز کمپرسور 1000 لیتر اسکرو

هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر اسکرو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کدام بهتر است؟ یک کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری یا دو کمپرسور ۵۰۰ لیتری؟

در مواقعی که شما همواره با حداکثر ظرفیت تولید کار نمی کنید بهتر است به جای یک کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری از دو کمپرسور ۵۰۰ لیتر یا ۷۵۰ لیتر استفاده نمایید

مزیت بارز این انتخاب، صرفه جویی در مصرف برق و کاهش استهلاک دستگاه ها می باشد.

به طور مثال در خط تولید پنجره دو جداره با ماشین آلات جوش و برش دو س ( دو کله) کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری برای تامین باد تمام ماشین آلات مناسب است. اما از آنجایی که همیشه تمام ماشین آلات همزمان کار نمی کنند، می توان از دو کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری استفاده کرد. یکی از کمپرسور ها برای یک سری از ماشین آلات و کمپرسور دیگر را برای باقی ماشین آلات اختصاص می دهیم. در این حالت یکی از کمپرسور ها خاموش می ماند و مصرف برق و استهلاک نصف می شود.

 

نگهداری کمپرسور باد ۱۰۰۰ لیتری

بعد از ۱۰۰ ساعت کارکرد تمام پیچ های کمپرسور ( مخصوصا پیچ های سر سیلندر) سفت کنید.

به صورت روزانه  آب درون مخزن کمپرسور را تخلیه نمایید. پیش از این که کار روزانه را شروع کنید شیر تخلیه آب زیر مخزن را باز کنید تا آبی که درون مخزن کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر جمع شده است تخلیه شود. با انجام این کار علاوه بر این که آب وارد ماشین آلات تولید و جک های پنوماتیک نمی شود از پوسیدگی مخزن نیز جلوگیری می شود

بعد از ۱۰۰ ساعت کارکرد تمام پیچ های کمپرسور ( مخصوصا پیچ های سر سیلندر) سفت کنید.

حداقل هر شش ماه یکبار ( یا ۳۰۰ ساعت) روغن داخل هواساز را تعویض کنید. علاوه بر این دقت کنید سطح روغن تا نصف روغن نما باشد. اگر روغن از این سطح پایین تر باشد سطح داخلی سیلندر به خوبی روغن کاری نمی شود و منجر به قفل شدن پیستون و شکستن شاتون ها می شود. همچنین اگر مقدار روغن از این سطح بیشتر شود، روغن ریزی صورت می گیرد و روغن از سر سیلندر کمپرسور بیرون می ریزد.

 

 

1000-oil-level

بصورت ماهانه فیلتر هوای کمپرسور را تمیز کنید. فیلتر هوای کثیف سبب خراب شدن سوپاپ ها کمپرسور می شود.

 

اطلاعات تخصصی در مورد کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی

در این بخش به ساختار کلی هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری می پرداریم و بهترین ساختار لوله کشی را برای کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر معرفی می کنیم . همچنین انواع کمپرسور های ۱۰۰۰ لیتری سفارشی را که می توان با هواساز  B7000ساخت را بر اساس پیشنهاد شرکت  ABACایتالیا به شما معرفی می کنیم و در آخر نحوه تصفیه هوای فشرده کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری از روغن و آب را بیان می کنیم

تسمه ها چرخش الکتروموتور را به فلکه کمپرسور انتقال می دهد. همواره سرعت چرخش فلکه کمپرسور به مراتب کمتر از سرعت چرخش فلکه کمپرسور است ( سرعت چرخش الکتروموتور ها معمولا ۲۸۰۰ دور در دقیقه است این در حالیست که بر اساس نسبت قطر فولی ها، فلکه کمپرسور با سرعت حدود ۱۰۰۰ دور در دقیقه به گردش در می آید). از این رو در کمپرسور های پیستونی ، کپرسور های تسمه ای به مراتب طول عمر بالاتری در مقایسه با کمپرسور های پیستونی کوپل مستقیم دارند.

1000-havasaz-2

هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری abac ایتالیا ، دارای یک فلکه آلومینیومی دایکست می باشد. همچنین پوسته کارتر و سر سیلندر این هواساز های نیز از جنس آلومینیوم می باشد که به روش ریخته گری تحت فشار ( دایکست ) تولید می شود.

1000--yadakhi

کارتر کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی

ویژگی بسیار خوب فلکه کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری که  از آلومینیوم تحت فشار تولید شده است در مقایسه با فلکه چدنی دیگر کمپرسور های ۱۰۰۰ لیتری این است ، که در این روش تولید فلکه کاملا بالانس بوده و در هنگام چرخش با سرعت بالا لرزش ایجاد نمی کند. اما در پروسه ریخته گری فلکه های چدنی به دلیل نوع قالب گیری و عیوب ریخته گری ( مانند ایجاد مک و حفره های ریز در قطعه) همواره عدم یکنواختی در توزیع جرم در قطعات چدنی  دوار وجود دارد و با وجود اجرا پروسه بالانس کردن روی برخی از فلکه های چدنی باز هم لرزش و گشتاور در این فلکه ها وجود دارد که علاوه بر صدای زیاد، از طول عمر دستگاه نیز می کاهد.

همچنین سرسیلندر آلومنیومی کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ABAC این مزیت را دارد که فرایند تبادل گرمایی در این کمپرسور ها به خوبی انجام می شود و باعث افزایش طول عمر واشر ها و صفحات سوپاپ کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری می شود.

کیفیت بالا در عملیا ت ماشین کاری سیلندر این کمپرسور ها ( براده برداری با ماشین آلات CNC  و پرداخت بسیار دقیق با بهترین ماشین آلات هونینگ ) سطحی کاملا پولیش شده و دور را ایجاد می کند که سبب کارکرد بسیار عالی پیستون ها درون سیلندر می شود.

1000---yadaki---piston

پیستون و شاتون کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری

 

 

مدل های تخصصی و سفارشی کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری

بسیاری از مشتریان ما ، شرکت هایی هستند که در پروژه های و صنایع خاص فعالیت دارند از این رو نیاز آنها به کمپرسور نیز بسیار خاص  و حرفه ای است. کمپرسور صفوی ، کمپرسور های ایتالیایی ۱۰۰۰ لیتری را با توجه به نیاز مشتریان طراحی می کند . در ادامه به معرفی برخی از این کمپرسور های ۱۰۰۰ لیتری اشاره می کنیم

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری به همراه درایر ( رطوبت گیر )

در این مدل،  درایر ( خشک کننده رطوبت هوا ) به صورت یکپارچه روی مخزن کمپرسور نصب شده است. این مدل یک انتخاب عالی برای پروژه هایی است که در طول کار کمپرسور به مکان های مختلفی منتقل می شود و حتما نیاز به هوای فشرده کاملا خشک می باشد.

علاوه بر مورد فوق، این سیستم در استفاده از فضای کارخانه بسیار ایده آل است و در مقایسه با سیستم هایی که درایر به صورت جداگانه بعد از کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر نصب می شود فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد.

این سیستم متشکل از یک هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر به همراه یک الکتروموتور ۱۰hp که بر روی یک مخزن ذخیره هوا به گنجایش ۵۰۰ لیتر نصب شده است. هوا ابتدا وارد مخزن شده و قبل از خروج وارد یک درایر تبریدی ۱۲۰۰ لیتری می شود تا رطوبت از هوا جدا شده و هوایی  کاملا خشک وارد خط لوله اصلی می شود

 

1000-makhzan-500--dryer

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی همراه با درایر ( رطوبت گیر )

 

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتر نصب شده روی مخزن ۵۰۰ لیتر با الکتروموتور  ۷٫۵hp

با نصب یک هواساز ۱۰۰۰ لیتر ایتالیایی روی یک مخزن ذخیره هوای ۵۰۰ لیتر و با کاهش سرعت چرخش فلکه کمپرسور به حداقل سرعت چرخش این هواساز ( ۱۰۰۰ دور در دقیقه ) علاوه بر این که طول عمر کمپرسور بالا می رود ، مخزن ۵۰۰ لیتر به سرعت پر شده و به فشار مورد نظر می رسد، همچنین صدای کمپرسور کاهش می یابد. علاوه بر این در این سیستم می توان از الکتروموتور ۷٫۵ اسب بخار استفاده کرد. ( کاهش مصرف برق )

1000-makhzan-500--7.5-hp

کمپرسور هوا ۱۰۰۰ لیتری نصب شده روی مخزن ۵۰۰ لیتری

 

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری نصب شده روی مخزن چرخ دار و متحرک

در برخی از پروژه ها لازم است کمپرسور به صورت مداوم جابجا شود، در این حالت با نصب یک هواساز ۱۰۰۰ لیتری روی یک مخزن ۵۰۰ لیتری چرخ دار و قابل حمل، علاوه بر برخورداری از هوای فشرده با حجم بالا ، این امکان وجود دارد که کمپرسور به راحتی جابجا شود.

1000--makhzan500--charkh

کمپرسور هوا ۱۰۰۰ لیتری ایتالیایی نصب شده روی مخزن چرخ دار

 

کمپرسور ۲۰۰۰ لیتر پیستونی ( دارای دو هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری )

در بعضی از موارد که امکان استفاده از کمپرسور اسکرو نمی باشد ولی هوای فشرده با حجم ۲۰۰۰ لیتر در دقیقه نیاز است.

برای این موارد می توان از دو کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری استفاده کرد. در این سیستم دو هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری ( در مجموع ۲۰۰۰ لیتر ) روی یک مخزن نصب می شوند. برای راه اندازی هر یک از هواساز ها از یک الکتروموتور ۱۰hp  استفاده می کنیم.  برای این سیستم می بایست تابلو برق تایمر دار نصب شود. تا در زمان استارت کمپرسور ، الکتروموتور ها با یک فاصله زمانی از یکدیگر روشن شوند تا از ایجاد نوسان در برق کارخانه جلوگیری شود.

 

 

1000---2400-litre

کمپرسور ۲۰۰۰ لیتری پیستونی

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری  نصب شده روی مخازن ایستاده ( عمودی )

حجم هوای زیاد و محدودیت فضا یکی از مسائلی است که برخی از مشتریان عزیز ما با آن مواجه بوده اند.

نصب هواساز کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری  بر روی مخازن ایستاده در ظرفیت های ۳۰۰ لیتر ، ۵۰۰ لیتر و ۷۰۰ لیتر، می تواند راه حل مناسبی برای آن دسته از صنعتگرانی باشد که با محدودیت در طول و ارتفاع مواجه هستند.

1000--MAKHZAN---350--ISTADE

کمپرسور ۱۰۰۰ لیتری نصب شده روی مخزن ایستاده کوچک

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *