چگونه یک کمپرسور باد پشتیبان به تولید ما کمک می کند؟

زمانی که کمپرسور باد از کار می افتد، علاوه بر ازدست رفتن تولید کنونی، این موضوع شاید باعث خراب شدن محصولاتی که در این زمان در خط تولید هستند نیز بشود.

برای مثال، اگر یک کارگاه تولید مواد غذایی از کار بیفتد، نه تنها ساعت تولید را از دست می‌دهند، بلکه هر آنچه که در حال حاضر در خط تولید است به احتمال خیلی زیاد از بین می رود زیرا ممکن است محصولات به درستی پخته، ترکیب و یا مخلوط نشوند، چرا که خط تولید به خوبی کار نمی‌کند.

علاوه بر این، داشتن کمپرسور باد پشتیبان باعث می‌شود تا حفاظت از محصولات در هر زمانی انجام شود. به جای پرداخت پول اضافی برای انجام کار های عقب افتاده ، در اخر هفته، یا در  ساعت های اضافه کاریو یا در تعطیلات، یکبار سرمایه گذاری در کمپرسور باد پشتیبان به مراتب مفید تر خواهد بود. این امر همچنین برنامه‌ریزی خدمات با هماهنگی ارائه ‌دهنده خدمات هوای فشرده را آسان تر می‌کند.

قیمت کمپرسور باد چقدر است؟ کافی است به این مساله اشاره کنیم که داشتن کمپرسور باد پشتیبان در زمان حاضر بعدا صرفه‌جویی در زمان قابل ملاحظه‌ای برای شما در آینده فراهم می‌کند.

بسته به قدرت  و توان کمپرسور شما، خرید یک دستگاه هوای فشرده پشتیبان برای بنگاهتان می‌تواند بین یک میلیون تا هفت میلیون تومان ( برای کمپرسور های پیستونی ) و بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای کمپرسور های اسکرو تمام می‌شود. می‌دانیم که ممکن است این قیمت زیاد به نظر برسد، اما اگر شما درباره‌ی هزینه‌ها و پیامدهای نداشتن آن فکر کنید، تیم مدیریت شما از اینکه تصمیم به خرید آن گرفته‌اند بسیار خرسند خواهند بود.

کمپرسور باد

به سرمایه گذاری در دستگاه پشتیبانی به عنوان یک سرمایه گذاری قوی که با بازگشت سرمایه (ROI) بزرگ همراه است، فکر کنید. حتی اگر کمپرسور شما یک برند جدید است، شما هرگز متوجه نمی‌شوید که چه زمانی به هر دلیلی ممکن است خراب شود، و اندازه و برند ان اهمیتی ندارد. متاسفانه، این دستگاه هم مانند هر ماشین ساخت بشر دیگری است.

همچنین، این دستگاه در نهایت نیاز به سرویس شدن دارد، که همانطور که قبلا بیان شد با وجود یک دستگاه کمپرسور پشتیبان مقرون به صرفه تر می‌شود.

کمپرسور باد اسکرو

در زمان از کار افتادن کمپرسور باد ، چه هزینه هایی به کارخانه تحمیل می شود؟

  • هزینه عدم تولید و توقف ماشین آلات از زمانی که کمپرسور متوقف می شود تا مجدد راه اندازی شود
  • هزینه پرسنلی که در این زمان به دلیل عدم اشتغال در تولید حقوق میگیرند اما کاری انجام نمی دهند
  • احتمال بروز خسارت های دیگر ناشی از خراب شدن مواد در هنگام نیمه تمام ماندن عملیات تولیدی
  • بروز خسارت های ناشی جریمه های دیرکرد برخی از قرار داد های تولیدی

مطالب پیشنهادی

انتخاب سایز کمپرسور متناسب با نیاز صنعت شما
انواع کمپرسور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *